Jak zwiększyć wydzielanie HGH i EPO oraz poprawić VO2max

Tlenowy trening kontrastowy to nowość dla sportu, fitnessu i dobrego samopoczucia.

To nic innego jak połączenie treningu hipoksyjnego z treningiem hiperoksycznym przy udziale specjalistycznego sprzetu i oprogramowania, kontrolowanego przez jednostkę sterującą.

Dzięki tlenowemu treningowi kontrastowemu możemy w szybkim czasie poprawić swoje wyniki.
Jednostka sterującą urządzeniem zawiera kilka automatycznych protokołów treningowych. Ponizej opiszemy działanie pierwszego z niech – podczas 20-30 minutowego treningu stymuluje on wydzielanie HGH (hormonu wzrostu) i EPO (hormonu erytropoetyny), które wpływają na szybką poprawę VO2max.

 

Opis protokołu:

Schemat tego protokołu oparty jest na koncepcji treningu interwałowego Phila Campbella, wykorzystującego jednoczesnie hipoksję i hipoglikemię, oddzielone hiperoksją, w celu zwiększenia poziomu HGH i EPO. Metoda treningu poprawia VO2 max szybciej niż jakakolwiek inna znana strategia. W ciągu zaledwie 11 tygodni VO2max niektórych badanych respondentów wzrósł o 28%.

Dzięki zastosowaniu hipoksji i hiperoksji ( powietrzem na dużej wysokości 300-6000m n.p.m. mało nasycone tlenem a powietrzem wysoko nasyconym tlenem) w tym samym protokole, użytkownik poprawia VO2Max znacznie szybciej niż przy użyciu innych znanych technik i zwiększa ludzki hormon wzrostu (HGH) oraz hormon erytropoetyny (EPO). Podstawową różnicą między tym protokołem, a tradycyjnym podejściem do sprintów jest dłuższy okres regeneracji pomiędzy każdym sprintem. Regeneracja ta wzmocniona jest dodatkowo detoksykacją. Dzięki tej terapii użytkownik cieszy się znacznie głębszą regeneracją. 

Procedura składa się z kilku etapów począwszy od rozgrzewki, na schłodzeniu kończąc.

Po kilku minutowej rozgrzewce, która ma na celu stworzenie małego wyzwania oddechowego przechodzimy do Fazy EPO, która jest  reprezentowana przez pierwszy sprint, w którym protokół wykorzystuje różne modele stresu do aktywacji mechanizmów adaptacyjnych w organizmie, które następnie stymulują hormon EPO. Po wymianie tlenowej, która odbywa się na ćwiczeniu na komfortowym poziomie wysiłku przechodzimy do Fazy HGH, w której sprinty (maksymalnie 8 sprintów) z niedotlenieniem powodują silny stres beztlenowy i szybko zmniejszają poziom glukozy we krwi, co skutkuje deficytem stymulującym hormon wzrostu (HGH). Zwiększona detoksykacja występuje, gdy przepływ krwi i tętno przekraczają zwykłą wartość treningową.

Chcesz poprawić swoje płuco i wykorzystać swoje zdolności na maksa?

Zapraszamy do Boost Clinic. Pokażemy Ci na co tak naprawdę stać twój organizm i Ciebie. Polepsz swoje wyniki razem z Nami.